Intenso Extern SSD TX100 - 1 TB
Den snabba och kompakta SSD-hårddisken Intenso SSD TX100 är designad för en lång livslängd tack vare sin robusta, gummerade yta. Inga fler bekymmer av oavsiktliga glidningar eller stötar: Dina värdefulla data är säkert skyddade.
Stort eller extra stort, valet är ditt
Med lagringskapacitet på 1 TB är du förberedd på allt med Intenso TX100. Dessutom är den externa SSD:n utrustad med ett Super Speed USB 3.2 Gen 1x1-gränssnitt. Resultatet: dataöverföring på upp till 500 MB/s. Oavsett om du är en kreativ professionell som arbetar med stora filer eller om du vill säkerhetskopiera dina dyrbara minnen, så kommer inte SSD TX100 att hålla dig väntandes.
Var förberedd på allt - Kablar för alla tillfällen
Utnyttja alla möjligheter. Med kablar från Intenso är du redo för allt. SSD TX100 levereras med både en USB-C till USB-C-kabel och en USB-C till USB-A-kabel. Detta gör att du kan ansluta till en mängd olika enheter.
| Kapacitet: | 1 TB |
| Färg: | Gråblå |
| Standarder som foljs: | EN ISO / IEC 17050-1, RoHS, 2011/65/EU, EMC, 2014/30/EU, EN 55032:2012/AC:2013, EN 55032:2015+AC:2016+A11:2020+A1:2020, EN 55035:2017+AC:2019-11+A11:2020 |
| Import Höjd: | 91 |
| Stottolerans vid drift: | 1500 g @ 0,5 ms |
| Egenskaper: | exFAT-formaterad, LED-display, stöttålig, låg strömförbrukning |
| Typ av enhet: | SSD-enhet - extern (portabel) |
| Gränssnitt: | USB 3.2 Gen 1x1 |
| Djup: | 54 mm |
| Bredd: | 91 mm |
| Import Djup: | 10 |
| Import Bredd: | 54 |
| Import Vikt: | 0.04 |
| Hojd: | 10 mm |
| Ljudniva: | 0 dBA |
| Material: | Gummerad plast |
| Import Farg Lev: | Blå |
| Import lagringsutrymme: | 1 |
| Harddiskens overforingshastighet: | 500 MBps (extern) |
| Operativsystem erfordras: | Windows 8 eller senare, Apple macOS 10.0 eller senare |
| Inkluderade tillbehör: | USB-C-kabel, USB-C till USB-A-kabel |
