Wilfa Rapids WK3B-2000
Art.nr: C19819
  • 2000 W
  • 1,7 liter
  • Automatisk avstängning
Voeg toe aan winkelwagen
Verzendtijd:  4-8 werkdagen
  • Qliro Checkout
  • 50.000+ producten
  • Snelle bezorging
Productinformatie
Vattenkokare Rapids WK3B-2000 Wilfa
Effektiv och rymlig
Med RAPIDS vattenkokare kan du koka upp mycket vatten på samma gång, med en effekt på 2000 W kokar du snabbt och enkelt upp ditt vatten. Totalt rymmer den hela 1,7 liter. Perfekt om du ska koka upp pasta;- eller potatisvatten eller bjuda många på te.
Öppnas enkelt med ett tryck
Kannan öppnas enkelt med ett tryck och ger en stor öppning för att smidigt fylla på med vatten.
Kalkfilter
Inuti kannan sitter ett kalkfilter, filtret är löstagbart för enkel rengöring.
Säker och trygg användning
Garanti
Wilfa ger dig 5-års garanti när du köper denna produkt.
Allmänt
Kapacitet 1.7 liter
Vattennivåindikator Extern
Automatisk avstängning Ja
Färg Svart
Produkttyp Vattenkokare
Inställningar, reglage och indikatorer
Indikatorer Ja
Mått och vikt
Djup 16 cm
Bredd 22 cm
Höjd 24 cm
Vikt 921 g
Mått och vikt (brutto)
Vikt (brutto) 1.32 kg
Bredd (brutto) 17.5 cm
Höjd (brutto) 23 cm
Djup (brutto) 25.8 cm
Ström
Strömförbrukning 2 kW
Spänning 220 - 240 V / 50/60 Hz