Kaffebryggare DCF02CREU Smeg
Smeg DCF02CREU är en charmig cremefärgad kaffebryggare som gör att du kan få den perfekta starten på dagen.
Retro design möter modern teknik
Smegs kaffebryggare kombinerar tidlös retrodesign med moderna funktioner på ett unikt och stilfullt sätt. Den cremefärgade finishen gör kaffekokaren till en iögonfallande detalj i köket.
Brygg för alla tillfällen
Med kapacitet att brygga upp till 10 koppar (1,4 liter) och ett alternativ för en mindre mängd på 4 koppar, anpassar sig denna kaffebryggare till både vardag och fest.
Funktioner som förenklar
LED-displayen med inbyggd klocka och timerfunktion ger dig full kontroll över din kaffebryggning. Planera för auto-start och vakna till nybryggt kaffe varje morgon. Varmhållningsfunktionen ser till att ditt kaffe håller sig varmt upp till 20 minuter efter bryggning.
Anpassa ditt kaffe
Välj önskad aromintensitet med en enkel knapptryckning. Kaffebryggaren är även anpassningsbar för vattnets hårdhet, har anti-droppspärr och en praktisk avkalkningsindikator.
Allt du behöver
Förutom sin imponerande funktion och design kommer kaffebryggaren med ett återanvändningsbart kaffefilter och ett mått för malet kaffe, så att du kan njuta av ditt perfekta kaffe, varje gång.
| Kaffefilter: | Ja |
| Pallens nettovikt: | 108,8 kg |
| Programmerbar automatisk avstangning: | Ja |
| Produkter per intermodal container 40 fot: | 1398 styck |
| Halla sig varm funktion tid: | 40 min |
| Lastpallens nettodjup: | 120 cm |
| Import ljudsignal: | 1 |
| Snabb varme: | Ja |
| Stabiliserande fotter: | Ja |
| Bredd: | 245 mm |
| Vikt: | 3,4 kg |
| Import Droppstopp: | 1 |
| Import Djup: | 325 |
| Forpackningens bredd: | 325 mm |
| Vattentankens kapacitet: | 1,4 l |
| Vikt inkl forpackning: | 5,6 kg |
| Import avkalkningsindikator: | 1 |
| Material pa behallare for bryggt kaffe: | Glas |
| Kaffe ingangstyp: | Malat kaffe |
| AC-spänning: | 220 - 240 V |
| Import Mjölkskummare: | 0 |
| Alarm: | Ja |
| Import Automatiskavstängning: | 1 |
| Import justerbararomintensitet: | 1 |
| Import Farg Lev: | Crème |
| Sladdlangd: | 1 m |
| Klockfunktion: | Ja |
| Produkter per intermodal container 40 fot hc: | 1598 styck |
| Vaxelstrom frekvens: | 50-60 hz |
| Produkttyp: | Droppande kaffebryggare |
| Produktens farg: | Gräddfärgad |
| Locktyp: | Avtagbart lock |
| Behallare for bryggt kaffe: | Kanna |
| Lostagbar filterhallare: | Ja |
| Import antalkoppar: | 10 |
| Forpackningstyp: | Box |
| Kontrolltyp: | Knappar, Handtag |
| Ursprungsland: | Kina |
| Antikalkfunktionen spolar ur kalkpartiklar: | Ja |
| Justerbar kaffestyrka: | Ja |
| Import Vikt: | 5.80 |
| Antal per förpackning: | 1 styck |
| Import Effekt: | 1050.00 |
| Latt att rengora: | Ja |
| Kemikalieskatt sverige: | Nej |
| Lastpallens nettohojd: | 184 cm |
| Automatisk avstängning : | Ja |
| Apparatens placering: | Bänkdiskmaskin |
| Vattenniva indikator: | Ja |
| Import varmhållningsfunktion: | 1 |
| Import Sladdlängd: | 1.00 |
| Material holje: | Plast, Rostfritt stål |
| Djup: | 256 mm |
| Import kalkfilter: | 0 |
| Produkter per lastpallslager: | 8 styck |
| Kaffetillagning: | Ja |
| Pallens gs1nr gtineanupc: | 8017709280499 |
| Koppkapacitet: | 10 koppar |
| Programmerbar: | Ja |
| Hojd: | 437 mm |
| Ergonomiskt grepp: | Ja |
| Produkter per lastpall: | 32 styck |
| Timer: | Ja |
| Import volym: | 1.25 |
| Multidryck: | Nej |
| Inbyggd kvarn: | Nej |
| Varmesystem: | Termoblock |
| Import Höjd: | 437 |
| Typ av kaffebryggare: | Manuell |
| Later: | Ja |
| Lastpallens bruttovikt: | 204,2 kg |
| Typ av stromkontakt: | Type F |
| Laddjup: | 291 mm |
| Import Bredd: | 291 |
| Produkter per intermodal container 20 fot: | 663 styck |
| Effekt: | 1050 W |
| Import timerfunktion: | 1 |
| Valjare for vattnets hardhetsgrad: | Ja |
| Lastpallens nettobredd: | 80 cm |
| Halla sig varm funktion: | Ja |
| Anvandarvanlig: | Ja |
| Inbyggd display: | Ja |
| Lager per lastpall: | 4 styck |
| Synlig vattenniva: | Ja |
| Varmvattenanlaggning: | Ja |
