Netgear RBE970B-100EUS Satellite
Netgear RBE970B-100EUS Satellite är kompatibel med Orbi WiFi 7-systemen RBE972S och RBE973S, vilket garanterar en sömlös och robust utvidgning av ditt WiFi. Med varje tillagd satellit kan du förlänga ditt nätverk med ytterligare 220 m², för att garantera att varje hörn av ditt hem – från trädgården till källaren – är täckt.
För en oförglömlig onlineupplevelse
Med Netgear RBE970B-100EUS Satellite är ditt hemmanätverk utrustat för framtiden. Den blixtrande snabba BE27000 WiFi 7-hastigheten låter dig njuta av allt från 8K-streaming och videokonferenser till onlinespel och VR utan avbrott. Rör dig fritt inom- och utomhus med samma nätverksnamn, utan att förlora anslutningen.
Enkel installation och hantering
Konfigurera och hantera ditt WiFi-nätverk med lätthet genom Orbi-appen. Det har aldrig varit enklare att säkerställa optimal täckning och prestanda i ditt hem. Oavsett om du ansluter datorer, spelkonsoler eller streamingspelare, ger den tillgängliga 10 G Ethernet-porten och två 2,5 G Ethernet-portarna en ultrahög hastighetsanslutning för alla dina enheter.
| Anslutningsteknik: | Kabelansluten, trådlös |
| Allmänt/dataöverföringshastighet: | upp till 27 Gbit/s |
| Allmänt/flashminne: | 4 GB |
| Diverse/farg: | Svart |
| Djup: | 13.079 cm |
| Bredd: | 14.438 cm |
| Vikt: | 1.79 kg |
| Import Djup: | 131 |
| Allmänt/frekvensband: | 2,4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Wifisystemtackning: | Upp till 220 kvadratmeter |
| Dataoverforingshastighet: | 27 Gbps |
| Hojd: | 29.403 cm |
| Medfoljande programvara: | NETGEAR Orbi |
| Import Farg Lev: | Svart |
| Diverse fargkategori: | Svart |
| Natdel: | Extern strömadapter |
| Krypteringsalgoritm: | WPA3 |
| Kapacitet: | Samtidiga enheter: upp till 200 |
| Meshnatverk: | Ja |
| Service och support: | Begränsad garanti - 2 år ¦ Tekniskt stöd - 90 dagar |
| Färg: | Svart |
| Import Höjd: | 294 |
| Modell: | Skrivbordsmodell |
| Diverse/medfoljande kablar: | 2m nätverkskabel |
| Prestanda: | Maximal datahastighet (2,4 GHz): 1147 Mbps ¦ Maximal datahastighet (5 GHz): 5765 Mbps ¦ Maximal datahastighet (5 GHz backhaul): 8647 Mbps ¦ Maximal datahastighet (6 GHz): 11530 Mbps |
| Typ av enhet: | Wi-Fi system – mesh |
| Gränssnitt: | LAN: 1 x 10GBase-T ¦ LAN: 1 x 2.5GBase-T |
| Wifisystemkomponenter: | Utökning |
| Allmänt / Typ av enhet: | Wi-Fi system |
| Wifibetyg: | BE27000 |
| Allmänt/ram: | 2 GB |
| Import Bredd: | 144 |
| Import Vikt: | 1.79 |
| Datalankprotokoll: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, 10 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 2.5 Gigabit Ethernet, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) |
| Allmänt/mesh-nätverk: | Ja |
| Allmänt / WiFi-systemtäckning: | 220 m² |
| Allmänt/standarder som följs: | Wi-Fi 7 |
| Allmänt/anslutningsteknik: | Trådlös, kabelansluten |
| Inkluderade tillbehör: | Strömadapter |
